Ako som stretol slušného Róma alebo moje druhé video o Ficovi!

Autor: Ján Kamenický | 15.2.2014 o 12:08 | (upravené 15.2.2014 o 13:05) Karma článku: 6,53 | Prečítané:  764x

Už vlastne hneď po vidaní prvého dielu tohto seriálu, som vedel o čom bude tento druhý. Včera sme mali Valentína a moja facebookova nástenka bola zahltená zaľúbenými odkazmi vzťahov a párov. V druhom pokračovaní sa teda pozrieme ako kandidát R. Fico ľúbi svoju manželku. Musím sa priznať, že na túto tému som sa pozeral s patričným sarkazmom a humorom, preto aj video je o trošku vtipnejšie aj s pomerne veselou hudbou.

Manželka ich nemá tak prečo my by sme mali?Manželka ich nemá tak prečo my by sme mali?Ján Kamenický (obrázok SMER-SD)

V článku zo včera som vám však sľúbil, že dnes to nebude len o videu.

Dnes by som Vám chcel opísať príbeh, ktorý sa mi stal v nedeľu, keď som čakal na vlak do Bratislavy. Ako každú nedeľu po dobu následujúcich 5 mesiacov, som sa pobalil a taxíkom sa vybral na železničnú stanicu do Levíc. Vystúpil som, a keďže taxikár bol kamarát, musel som si vybrať kufor z kufra auta sám. Stanica chvalabohu nebola ani z ďaleka tak plná ako prázdna. Pristúpil som k okienku a zakúpil si lístok. Často sa mi stáva, že si pýtam lístok do miesta, v ktorom sa práve nachádzam, t.j.: "Dobrý večer, poprosil by som lístok do Levíc" ... "Pane, Vy ste v Leviciach". Našťastie som sa zaobišiel bez tohto faux pas a aspoň jedna pani pri oknienku si o mne nebude myslieť, že som debil.

Vždy chodím na stanicu presne 15 minút pred príchodom vlaku. To znamená, že doma sa začnem česať a obliekať asi tak 3 hodiny dopredu, aby som vychádzal von s príslušným efektom a načas. Zatiaľ mi to vždy vyšlo a na stanici čakám oveľa radšej ako by som mal meškať. A tak čakám, čakám, čakám... zrazu začujem zvuk, ktorý som nevedel opísať. Znelo mi to, ako keby niekto nevedel rozprávať a len tak chrčal, ako keď počujete rozprávať araba. Počul som mužský a ženský hlas. Výrazne sa hádali.

Vždy radšej stojím vonku a dýcham čerstvý vzduch, ako by som mal dýchať prekúrenú čakaciu halu a bezdomovecký zápach. Stál som teda vonku, pri staničnom bufete. Okamžite som identifikoval povôdcov zvuku, bolo to presne tak ako som predpoklada, žena a muž, Rómovia. Zrazu žena zrýchleným prokom prebehla vedľa mňa a zamierila do bufetu, pri ktorom som stál. O asi 30 sekúnd sa vrátila s pohárom, v ktorom bolo 3dcl kofoly a kričala na muža, zrejme nech sa ide napiť. On prišiel asi tak na úroveň mňa a začal kričať niečo, čo som už nedokázal odčítať.

Žena vrátila pohár krčmárke, ktorá na ňu kričala a rozutekala sa preč. Chlap sa pri mne zastaví a hovorí: "Ach jo, ty ženský." Pochopil som, že to je Čech, a tak som sa ho spýtal z kade je: "Z Prahy." Odpovedal stroho, no na prvý pohľad mi prišiel slušný. "Ja idem budúci týždeň do Prahy." oznámil som a čakal som na reakciu. On samozrejme povedal, že ho tam všetci poznajú a informoval ma o tom, že na Václavskom námesti zatvorili všetky stánky s hotdogmi z dôvodu, že sa tam zdržiavali bezdomovci.

Videl som však, že ho niečo trápi. Bolo len otázkou času, kedy mi povie, čo to je. "Dnes mi tady u vás, nedali jídlo!" ... "To je ako možné?" ... "Vždyť jsem cigán. A když to videli, poslali mne pryč". Oznámil som mu, že veľa ľudí v okolí nemá dobré skúsenosti s Rómami.

Ako naschval v tom pribehla tá Rómka a začala mi núkať parfémy, ak si dobre pamätám boli to Hugo Boss a Dior. Povedal som jej slušne, že takéto veci nepodporujem. Ona mi vynadala: "Ja sa ťa slušne pýtam a ty ani drobáky nechceš dať!"

Otočil som sa na Róma z Česka a hovorím mu: "Vidíte, pre toto ste dnes nedostali jesť."

Do príchodu môjho vlaku sme stihli spolu ešte chvíľu podepatovať a poviem vám, že takú konverzáciu som s Rómom ešte nezažil. Slušnú, inteligentnú, na úrovni.

Som sa tak rozpísal, že som vám sem skoro zabudol dať link na nové video, konkrétne druhú časť seriálu "Prečo nevoliť R.Fica?"

Tu je: http://youtu.be/4fxDO_gs93k


Ján pozdravuje!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?