Jano si to aspoň obhájil!

Autor: Ján Kamenický | 10.5.2013 o 14:52 | (upravené 12.5.2013 o 9:03) Karma článku: 5,60 | Prečítané:  638x

Včera prefrčala celým Slovenskom správa, ako náš obľúbený, bohužiaľ už bývalý, národniar Ján Slota skončil za mrežami. Myslím, že do tohto momentu je už každému jasné, čo sa stalo. Dnes však mňa samotného šokovala informácia, že zarytý abstinent, jeho excelencia Miloš Zeman kríval a ledva otváral očné viečka, pri korunovačných klenotoch. Ale náš Jano si to aspoň obhájil!

Keď bratia musia držať spolu!Keď bratia musia držať spolu!

V tomto blogu sa povenujme trošku tomu, čo nasledovalo, po prevalení, v oboch prípadoch. Samozrejme je jasné, že hneď ako sa stane takýto exces, prípad schmatnú všetky "PR oddelenia", ktoré majú na starosť chrániť verejnú mienku o danom človeku (v tomto prípade Zeman a Jano). Častokrát to musí byť rýchle, vyhlásenia musia prísť do niekoľkých minút, aby nevznikalo podozrenie z vymýšľania si scenára (ako keby to nebolo jasné aj tak).

Na týchto oddeleniach pracujú šikovní ľudia, to treba uznať:

"Bojuje s virózou, strávi tri dni na lôžku" - vyhlásenie hovorkyne Hradu (Denník SME uvádza, že pri prejave, spred dvoch dní, bol ešte v poriadku.)

Keď sú oba scenáre tak dobré, že oddelenia si nevedia vybrať, ktoré je to, tak prečo neplesknúť obe? (Viac je vždy lepšie ako menej nie?):

"Problémy so stabilitou súvisia s operovaným palcom na nohe." - ďalšie vyhlásenie pochádzajúce z Hradu (Výborne, toto dokážete podložiť aj lekárskymi záznamami)

Časom sa však príde na lepšiu verziu, ktorá znie najlepšie, a tak je rozhodnuté!

"Za indispozíciu mohlo veľké množstvo pracovných stretnutí, pietnych aktov a štátnických podujatí. V posledných dňoch sa u pána prezidenta objavila ľahká viróza, môžem ubezpečiť, že o žiadne závažné problémy nešlo. Aj palec je úplne v poriadku. Čo sa týka najbližších spolupracovníkov, presvedčili sme pána prezidenta, aby od dneška do nedele zostal v domácom ošetrení a ľudovo povedané sa vyležal, " - konečné vyhlásenie z Hradu (Výborne! Podarilo sa! Z prezidenta ste spravili ešte väčšieho hrdinu, ktorý je navyše zaneprázdnený.!)

Čo však náš Jano?

Ten chudáčik, má to najlepšie z politickej kariéry za sebou. Nenachádza sa v žiadnej strane (už), nezastáva žiadnu funkciu (aj keď by si ich zaslúžil veľa, najmenej tú "Prezident hlavy štátu!") a tak nemá právo na hovorcu alebo PR oddelenie, aj keby si to určite mohol dovoliť. ALE POZOR! Zvládol to ako hrdý národniar a simultánnym úderom do hrude, zo seba, behom sekundy, vypľul:

"Myslím, že nie som opitý. Vizuálne môžete posúdiť, či som, alebo nie som." - vyhlásenie Jána Slotu (Bez žiadneho rozmýšľania, jasná odpoveď, ktorá rieši situáciu a zaručuje, že nikto sa už nebude pýtať.)

Ten chudák sa stal hrdinom, sám si obhájil vlastné konanie a navyše je celý čas tak nad vecou, že dokonca pred novinármi vyslovil: "Dúfam, že som nezabil tristotisíc cigánov."

A ponaučenie?

Keď sa niekedy rozhodneš piť, pi tak, aby si aj v stave najväčšej opitosti dokázal svoje konanie obhájiť, a to bez hovorcu.

Ján pozdravuje!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?